Eπισκευή, συντήρηση σχολικών κτιρίων και αυλείων χώρων Δήμου Βέλου Βόχας
![](https://blog.pro-othisi.gr/wp-content/uploads/2019/10/3-1024x768.jpg)
Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες κατασκευής ραμπών πρόσβασης ΑΜΕΑ στα σχολεία του Δήμου Βέλου Βόχας και στην συνέχεια θα ακολουθήσει η τοποθέτηση πινακίδων σήμανσης (οριζόντια-κατακόρυφη) για την αναβάθμιση της ασφάλειας των μαθητών κατά την προσέλευση και πρόσβαση τους στα σχολικά κτίρια του Δήμου.
Το έργο χρηματοδοτείται από την ΠΔΕ Υπ. Εσωτερικών – Πρόγραμμα Φιλόδημος ΙΙ
![](https://blog.pro-othisi.gr/wp-content/uploads/2019/10/2-1024x768.jpg)
![](https://blog.pro-othisi.gr/wp-content/uploads/2019/10/1-1024x768.jpg)